GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11061255
*
nr 1106 1255
Fat
Christian Dior, i originalask, Paris, Händer, keramik, längd: 12, 5 cm
Kondition: spricka
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2017
kl 19:05:18
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christian dior dior europa fat frankrike fransk franska franskt händer i originalask keramik paris vintage
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Kondition: spricka
nr 1106 1255
Fat
Christian Dior, i originalask, Paris, Händer, keramik, längd: 12, 5 cm
Kondition: spricka
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2017 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christian dior dior europa fat frankrike fransk franska franskt händer i originalask keramik paris vintage
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17